Neden Avustralya'da Eğitim?

Avustralya'da üniversitelerin pek çoğu devlet üniversitesidir, bunun yanında az sayıda olsa da özel üniversiteler de bulunmaktadır. Üniversiteler, diploma programlarından doktora programlarına kadar çok çeşitli eğitimleri İngilizce öğretim dilinde sunarlar. Bununla birlikte bütün üniversiteler her alanda bu programları sunmayabilirler. 

Avustralya üniversiteleri, dünya genelinde üne sahiptirler. Dünyanın en iyi ilk 200 üniversite sıralamasında (The Times Best 200 Universities), Avustralya üniversitelerinden National University, Melbourne University, Sydney University, Macquarie University, New South Wales University, La Trobe University gibi üniversiteler yer almışlardır. Avustralya üniversiteleri uluslararası öğrenci kabul etme oranında dünyanın en yüksek ortalamasına sahiptir. Yani uluslararası öğrenciler için Avustralya üniversitelerine giriş, diğer ülkelere göre daha kolaydır. Örneğin, Macquarie Üniversity'deki kayıtlı uluslararası öğrenci sayısı, toplam öğrenci sayısının yüzde 30'unu oluşturmaktadır. 

     - Güvenli, sıcakkanlı ve dinamik bir ülke olması 
     - Suç ve siyasi kargaşanın en düşük düzeyde olması 
     - Dünyanın en uyumlu çok kültürlü toplumlarından biri olması 
     - Sıcakkanlı, açık fikirli ve cana yakın insanlara sahip olması
     - Yaşam masraflarının düşük oluşu
     - Eğitim ve yaşam masraflarının makul oluşu (ABD ve İngiltere'ye kıyasen oldukça düşüktür)
     - Eğitimde yüksek kalite politikasının sürdürülmesi
     - Verilen diplomaların uluslararası çapta tanınması
     - Ülke içerisinde seyahat imkanlarının çekici olması
     - İklim koşullarının çok uygun olması
     - Avustralyalı insanların Türk öğrencilere yaklaşımının çok olumlu olması
     - Eğitim sırasında ve sonrasında öğrencilere çalışma imkanının sunulması (Öğrencilerin eğitim gördükleri süre içerisinde, çalışma olanakları da vardır. Okul dönemleri boyunca haftada 20 saat, tatillerde tam gün          çalışabilirler. Öğrenciler eğitim görmeye başlar başlamaz çalışma izni kazanmış olurlar.)
     - Konaklama kalitesinin yüksek olması

<< Geri